Nauka mówienia pierwszych słów

Marta Galewska – Kustra to nazwisko znane wielu rodzicom dzieci około pierwszego roku i wyżej. Jest to specjalistka, która na co dzień w swojej pracy ma do czynienia z dziećmi, które mają problem z mówieniem. Ich mowa jest opóźniona z różnych powodów. Marta pomaga im wyjść na prostą aby mogły normalnie mówić jak ich rówieśnicy. Pracując na co dzień z takimi maluchami, które mają problemy logopedyczne zdawała sobie sprawę, że warto stworzyć materiały umożliwiające pracę z takimi dziećmi rodzicom w domu. I tak oto właśnie powstała seria „Uczę się mówić, wymawiać, opowiadać”. Jedną z ciekawszych pozycji z tej serii jest “Uczę się mówić, Pucio mówi pierwsze słowa“.

Codzienny dzień

Bohaterem wszystkich książek autorki jest Pucio, który jest w równym wieku co nasze dzieci i też dopiero uczy się mówić. W pierwszej części Pucio uczył wypowiadać się różne dźwięki. Jeżeli ktoś jeszcze nie poznał tej części, to koniecznie powinien zobaczyć jak chłopiec poznawał świat najwspanialszych dźwięków. Przejdźmy jednak do dnia, kiedy to Pucio i Misia budzą się, aby rozpocząć kolejny dzień. Rozpoczynają się żmudne poszukiwania odpowiedniego ubrania. Potem udają się wspólnie na śniadanie po którym nastąpi wymarsz razem z rodzicami do przedszkola. To właśnie tam Pucio spędzi dzień na różnych zabawach i wcale nie będzie tęsknił za rodzicami. Potem nastąpi powrót do domu i wizyta w sklepie. Nie zabraknie również innych bohaterów. Będą nimi dziadkowie Pucia, który odwiedzą go z okazji urodzin, które chłopiec tego dnia będzie obchodził. Na sam koniec nastąpi wspólne czytanie bajek przed snem razem z rodzicami. Jak więc widać mamy do czynienia ze zwykłym dniem, jaki doświadcza wiele dzieci.

Nauka słów


Uczę się mówić, Pucio mówi pierwsze słowa” Marty Galewskiej – Kustry jest świetną książką do nauki mówienia poprzez specjalną konstrukcję. Na samym początku znaleźć można przedmowę, gdzie dokładnie opisana jest instrukcja jak rodzic powinien pracować z dzieckiem i z tą książką. Potem następuje przedstawienie poszczególnych bohaterów. W następnej części rozpoczyna się sama opowieść. Warto zwrócić uwagę na zwroty zamieszczone w chmurkach bez znaków interpunkcyjnych. To właśnie dzięki nim dziecko ma szansę na to aby zapamiętać ich pisownię.Do tego dzięki niej rodzic ma okazję do tego, aby zadać dziecku krótkie pytania„Co to? Co robi?”. Dziecko nie będzie miało problemu z udzieleniem odpowiedzi. Na początku będzie potrzebowało do tego delikatnej pomocy rodzica. Jednak później już samodzielnie będzie wypowiadało się na takie oraz na inne pytania, które przyjdą do głowy rodzicowi

People obraz autorstwa prostooleh - www.freepik.com